Anasayfa Mankenler Petek Dinçöz – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Kaç Yaşında, Nereli, Sevgilisi Kimdir...

Petek Dinçöz – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Kaç Yaşında, Nereli, Sevgilisi Kimdir ?

Gerçek Adı

Didem Ezgü bilinen adıyla Petek Dinçöz

Doğum Tarihi

29 Mayıs 1980 (38 yaşında)

Sevgilisi

Serkan Kodaloğlu

Güneş Burcu

İkizler

petek-dincoz-nereli
Petek Dinçöz

Doğum Yeri (Nereli)

İzmir / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Asıl adı Didem Ezgü olan ünlü manken, şarkıcı ve oyuncu 29 Mayıs 1980 yılında İzmir’de doğdu. Henüz 17 yaşından gün alırken, 1997 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen güzellik yarışmasında birinci oldu. Bu başarısı onu mankenliğe taşıdı. 1998 senesinde en iyi fiziğe sahip manken seçildi.

Ancak mankenliğin kendisi için doğru seçim olmadığını anlayan Petek Dinçöz, 1999 yılında mankenliği bırakma kararı aldı ve şarkıcılığa adım attı. İlk olarak 2001 yılında ”Bende Kaldı” adlı albümü piyasaya çıktı. Ayrıca oyunculuk yeteneği de olan Petek Dinçöz, ”Sırılsıklam” ve ”Zehirli Çiçek” dizilerinde rol aldı. İlk sunuculuk kariyeri 2008 yılında ”Arım Balım Peteğim” programıyla başladı. Bundan önce 2000 yılında ”Çarkıfelek” adlı yarışma programında Mehmet Ali Erbil’in yardımcı sunuculuğunu yaptı.

Mesleği

Şarkıcı

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

64

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Şarkıcılık ve mankenliğin yanı sıra oyunculukta yapan Petek Dinçöz, 2014’de Show TV ekranlarında yayınlanan ”Roman Havası” isimli dizide başrol oynadı.
  2. 2008 yılında Can Tanrıyar ile evlense de bu evlilik çok sürmedi ve çift 2010 yılında ayrıldı. Petek Dinçöz son olarak 2014 yılının Temmuz ayında ünlü iş adamı Serkan Kodaloğlu ile dünya evine girdi.
  3. 2002’de çıkardığı ”Foolish Casanova” isimli şarkı Türkiye çapında dillerden düşmedi ve Petek Dinçöz’ün tanınmasında önemli rol oynadı.
  4. Yine sunuculuğunu yaptığı reyting rekortmeni ”Çarkıfelek” yarışması Dinçöz’e ”Yılın En İyi Sunucusu” ödülünü kazandırdı.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here