Demet Akbağ – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Demet Akbağ

Doğum Tarihi

23 Aralık 1959 (57 Yaşında)

Sevgilisi

Zafer Çika (Evli)

Güneş Burcu

Oğlak

demet-akbag-nereli
Demet Akbağ

Doğum Yeri (Nereli)

Denizli / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Gazeteci bir babanın kızı olan Demet Akbağ, Lise öğrenimini İstanbul’da kız lisesi okuyarak tamamladı. Tiyatro hayatına 1982 senesinde başladı ve ilk olarak Gazanfer Özcan Tiyatrosunda yer aldı. 1987 yılında gazetecilik üzerine bir dernek tarafından ödül alarak dikkat topladı. Sonrasında aldığı Altın Kelebek ve Altın Portakal ödülleriyle de adını Türkiye’ye duyurdu.

1995 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan ”Bir Demet Tiyatro” dizisinde Yılmaz Erdoğan, Erdal Tosun ve Özge Özberk gibi ünlü isimlerle beraber oynadı. 2001’de başrol oynadığı ‘Vizontele’ isimli komedi filmi izlenme rekorları kırdı. Demet Akbağ aynı zamanda oyunculuğunun yanı sıra bir dönem ”Süper Aile” isimli yarışma programının da sunuculuğunu üstlendi. Ünlü oyuncu son olarak Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı, ”Kış Uykusu” adlı Altın Palmiye ödüllü filmde rol aldı.

Mesleği

Tiyatro ve Sinema Oyuncusu

Göz Rengi

Açık Kahve

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

61

Boyu

1.74 m veya 174 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap