Farah Zeynep Abdullah – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Farah Zeynep Abdullah

Doğum Tarihi

17 Ağustos 1989 (29 yaşında)

Sevgilisi

Gökhan Tiryaki

Güneş Burcu

Aslan

farah-zeynep-abdullah-nereli
Farah Zeynep Abdullah

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Farah Zeynep Abdullah 1989 yılının Ağustos ayında İstanbul’da doğdu. Aslen Irak doğumlu bir babanın kızı olan Zeynep, liseye İstanbul’da başladı ve İngiltere’de bitirdi. Babasının mesleği dolayısıyla gittiği İngiltere’de üniversiteye devam etti ve profesyonel olarak üniversite yıllarında tiyatro oyunlarında yer aldı. Üniversitenin ikinci yılında ”Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli diziden teklif aldı ve okul kaydını dondurarak dizide Aylin karakterini canlandırdı.

2013 yılında öğrenimini tamamlayarak diplomasına kavuştu. Aynı sene Kıvanç Tatlıtuğ’un başrol oynadığı ”Kelebeğin Rüyası” adlı sinema filminde rol aldı. Bu yıllarda ünlü komedyen Eser Yenenler ile yaşadığı ilişki magazin gündemlerinden uzun süre düşmedi. Ardından 2014 yılında ”Kurt Seyit ve Şura” dizisinde başrol oynadı. Star TV ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorlarını alt üst eden bu dizi sayesinde kariyerinin zirvesine çıktı. Farah Zeynep Abdullah oyunculuğunun yanı sıra 2015 yılında ”Barbie Prenses ve Rockstar” isimli animasyon filminde Prenses Azra karakterinin dublajını yaptı.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

61

Boyu

1.60 m veya 160 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap