Sylvester Stallone – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sylvester Gardenzio Stallone

Doğum Tarihi

6 Temmuz 1946 (69 yaşında)

Sevgilisi

Jennifer Flavin

Güneş Burcu

Yengeç

Sylvester-Stallone-nereli
Sylvester Stallone

Doğum Yeri (Nereli)

New York / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sylvester Stallone 1946 yılının Temmuz ayında İtalyan göçmeni bir ailenin oğlu olarak Amerika’nın New York eyaletinde doğdu. Doğumundan sonra yüzünün sol alt tarafında kısmi felç oluştu ve bu durum çocukluk yıllarında bir süre konuşmakta zorluk çekmesine neden oldu. Anne ve babası ayrıldıktan sonra sık sık şehir değiştirmek zorunda kaldı. Bu durum davranış bozuklukları sergilemesine ve çeşitli psikolojik rahatsızlıklara neden oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yetişkin filmlerinde rol almaya başladı. Ünlü yönetmen Woody Allen tarafından keşfedilmesi kariyerinde dönüm noktası oldu. 1975 yılında ülkemizde ”Ölüm Yarışı 2000” adıyla gösterime giren filmde başrol oynadı. Sadece bir yıl sonra oynadığı ”Rocky” filmiyle dünya çapında tanındı. O dönem neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde gösterime giren bu film, gişe rekorları kırdı. Serinin devam filmlerinde de başrol oynayan Sylvester Stallone, 1997 yılında kendisi gibi oyuncu olan Jennifer Flavin ile evlendi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

79

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap