Vin Diesel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Gerçek Adı

Mark Sinclair Vincent

Doğum Tarihi

18 Temmuz 1967 (48 yaşında)

Sevgilisi

Paloma Jimenez

Güneş Burcu

Yengeç

vin-diesel-nereli
Vin Diesel

Doğum Yeri (Nereli)

New York / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Vin Diesel 1967 yılının Temmuz ayında Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan New York’da dünyaya geldi. Biyolojik babasının tiyatrocu olması, oyunculuğu seçmesinde önemli rol oynasa da aslında üvey babasının yanında büyüdü. Lise öğrenimini yarıda bırakarak oyunculuk kariyeri için Hollywood’a gitti. Ancak umduğunu bulamadı ve bir yıl sonra tekrar ailesinin yanına döndü.

Yaklaşık 10 yıl bir gece kulübünde bodyguard olarak çalıştı ve bu yıllarda adını Vin Diesel olarak değiştirdi. İlk olarak 1990 yılında Uyanışlar isimli filmde ufak bir rol oynadı. Annesinin büyük desteğiyle iki yıl sonra ”Strays” isimli kendini filmini çekti. Ancak film gişede yeteri kadar ilgi göremedi ve yönetmenlik kariyeri böylece çok kısa sürdü. 1998 yılında Tom Hanks’in başrol oynadığı ”Er Ryan’ı Kurtarmak” filminde ana rollerden birini oynadı ve dikkatleri üzerine çekti. 2001 yılındaysa ”Hızlı ve Öfkeli” filminde Dominic Toretto karakterini canlandırdı ve Paul Walker ile başrol oynadı. Bu film dünya çapında izlenince Vin Diesel’in tanınması uzun sürmedi ve çekilen devam filmlerinde de yer aldı.

Göz Rengi

Açık Kahve

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

102

Boyu

1.83 m veya 183 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap