Chris Hemsworth – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Chris Hemsworth

Doğum Tarihi

11 Ağustos 1983 (32 yaşında)

Sevgilisi

Elsa Pataky

Güneş Burcu

Aslan

Chris-Hemsworth-nereli
Chris Hemsworth

Doğum Yeri (Nereli)

Melbourne / Avustralya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Chris Hemsworth 1983 yılının Ağustos ayında Victoria eyaletinin başkenti olan Melbourne şehrinde dünyaya geldi. Erkek kardeşi ile birlikte çok küçük yaşlarda oyunculuk eğitimi aldı ve ilk olarak 19 yaşındayken ”Guinevere Jones” isimli dizide rol aldı. Sinema yerine genellikle dizilerle izleyicinin karşısına çıkan Chris, 2009 yılında Star Trek filmiyle Hollywood’a hızlı bir giriş yaptı. Henüz rol aldığı ilk filmi olmasına rağmen canlandırdığı George karakteriyle dünya çapında şöhret yakaladı.

2011 yılında Marvel tarafından teklif aldı ve Thor karakteriyle büyük beğeni topladı. Aynı sene Thor filminin oyununda seslendirme yaptı ve  MTV Film Ödülleri tarafından ”En İyi Kahraman” dalında aday oldu. 2013 yılında ”Zafere Hücum” adlı birçok ödüle layık görülen ve gerçekten uyarlanan biyografi filminde yine başrol oynadı. Kısa sürede yakaladığı şöhretin ardından 2010 tarihinde meslektaşı Elsa Pataky ile evlendi ve iki yıl sonra çiftin Rose adını verdikleri kızı oldu.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

89

Boyu

1.91 m veya 191 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap