Teoman – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Fazlı Teoman Yakupoğlu

Doğum Tarihi

20 Kasım 1967 (48 yaşında)

Sevgilisi

Ayşe Kaya (Söylenti)

Güneş Burcu

Akrep

teoman-nereli
Teoman

Doğum Yeri (Nereli)

Giresun / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Teoman Yakupoğlu 1967 yılının Kasım ayında avukatlık yapan bir babanın oğlu olarak Giresun’da dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a gitti ve Boğaziçi Üniversitesi’ne girdi. Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra müzik kariyerine giriş yaptı. İlk olarak 20 yaşındayken ”Mirage” isimli rock grubunu kurdu ve grubun vokalistliğini yaptı.

Mirage grubu dağıldıktan sonra Mavi Sakal ve Black Rose gibi farklı gruplar için çalıştı. 1996 yılında kendi adını verdiği ”Teoman” isimli bir albüm çıkardı ve 2000 yılında Altın Kelebek tarafından ”En İyi Pop Sanatçısı” seçildi. 2001 yılının Kasım ayında çıkardığı ”Gönülçelen” albümüyle Türkiye çapında tanındı. Albümde yer alan ”İstanbulda Sonbahar” şarkısı için çektiği klip büyük beğeni topladı ve radyolarda sık sık çalmaya başladı. 2011 yılında müziği bıraktığını kamuoyuna duyurdu. Bir yıl sonra müziğe geri döndüğünü açıkladı ve aynı yıl Ayşe Kaya ile evlendi.

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

75

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap