Deniz Akkaya – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Deniz Akkaya

Doğum Tarihi

3 Ağustos 1977 (39 yaşında)

Sevgilisi

Murat Varol

Güneş Burcu

Aslan

deniz-akkaya-nereli
Deniz Akkaya

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Deniz Akkaya 1977 yılının Ağustos ayında aslen Kayserli bir ailenin kızı olarak İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra üniversitede Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Henüz 20 yaşındayken katıldığı ”Best Model Of Turkey” yarışmasını kazanarak ünlü moda markalarının dikkatini çekti. Genç yaşta modellik kariyerine atılan Akkaya, uzun süre profesyonel mankenlik yaptı. 1996 yılında şarkıcı Nihat Doğan’ın ”Maçoyum Ben” isimli müzik klibinde yer aldı.

2003 yılında Sinan Çetin’in yapımını üstlendiği ”Okul” adlı filmde Alev karakterini canlandırdı ve oyunculuk alanında performansıyla büyük beğeni topladı. 2008 yılında ”Sadece Arkadaşız” isimli tiyatro oyununda sahne alarak tiyatroya da adımını atan Deniz Akkaya, 2013 yılında ”Dasmine” adını verdiği kendi koleksiyonlarından oluşan moda markasını çıkardı. Bir dönem ünlü şovmen Okan Bayülgen ile yaşadığı ilişkiyle gündemlerden düşmeyen Akkaya, mankenliği bırakarak modacılık kariyerine yöneldi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

59

Boyu

1.78 m veya 178 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap