Henry Cavill – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Henry William Dalgliesh Cavill

Doğum Tarihi

5 Mayıs 1983 (33 yaşında)

Sevgilisi

Kaley Cuoco

Güneş Burcu

Boğa

henry-cavill-nereli
Henry Cavill

Doğum Yeri (Nereli)

Jersey / Birleşik Krallık

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Henry Cavill 1983 yılının Mayıs ayında Colin ve Marianne çiftinin oğlu olarak Jersey’e bağlı Channel adasında dünyaya geldi. İngiltere’nin en prestijli okullarında yatılı olarak okudu. 18 yaşındayken rol aldığı ”Laguna” isimli dram filmiyle oyunculuğa başladı. 2008 yılında bir sigara markasının reklam filmlerinde oynayarak dikkat çekti. Jonathan Rhys Meyers ile beraber başrol oynadığı ”The Tudors” dizisiyle tanındı ve dizinin saç stilisti Susie Redmond ile bir süre birliktelik yaşadı.

2012 yılında efsanevi aktör Bruce Wills ile ”Gizli Hedef” filminde yer aldı. Bir yıl sonra Zack Synder’in yönetmenliğini yaptığı ”Çelik Adam” filminde oynadı ve film sayesinde uluslararası düzeyde büyük çıkış yakaladı. Rol arkadaşı Amy Adams’dan neredeyse 10 yaş küçük olması uzun süre gündemleri meşgul etti. 2014 yılında MTV Film Ödülleri tarafından ”En İyi Süper Kahraman” seçilen Henry Cavill, canlandırdığı Clark Kent karakteriyle büyük beğeni topladı.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

92

Boyu

1.85 m veya 185 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap