Nagihan Karadere – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Nagihan Karadere

Doğum Tarihi

1 Ocak 1984 (32 yaşında)

Sevgilisi

Uğur Karadere

Güneş Burcu

Oğlak

nagihan-karadere-nereli
Nagihan Karadere

Doğum Yeri (Nereli)

Kadirli / Osmaniye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Nagihan Karadere 1 Ocak 1984 tarihinde Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. 19 yaşındayken Romanya’da düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’na katıldı ve dereceye girerek ülkesine altın madalyayla döndü. 2011 yılında Çin’de düzenlenen ve büyük önem taşıyan bayrak yarışında gümüş madalya kazandı ve adını daha geniş kitlelerce duyurdu.

2012 yılının Yaz Olimpiyatları’nda 400 metre engelli koşusuna katıldı ve yaptığı hatalı çıkışla diskalifiye edildi. Yarıştan sonra yaptığı açıklamalarda başta ailesi olmak üzre bütün Türk halkından özür diledi. Bugüne kadar sporcu kimliğiyle tanınan ve bu alanda birçok madalyanın sahibi olan Nagihan Karadere, 2016 yılında ”Survivor” isimli Tv8 kanalında yayınlanan popüler yarışma programına katıldı. Yarışma sayesinde ilk kez ekranlarda gözüktü ve yer aldığı ünlüler takımında başarılı bir performansın altına imzasını attı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

63

Boyu

1.72 m veya 172 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap