Pamir Pekin – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Pamir Pekin

Doğum Tarihi

31 Mayıs 1979 (37 yaşında)

Sevgilisi

Serenay Sarıkaya (Ayrıldı)

Güneş Burcu

İkizler

pamir-pekin-nereli
Pamir Pekin

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Pamir Pekin 1979 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu ve eğitimine de burada başladı. Üniversitede ekonometri bölümünden mezun olduktan kısa bir süre sonra modellik yaparak iş hayatına atıldı. Ekranlara ilk olarak ünlü markaların reklam filmlerinde oynayarak çıktı. Yönetmen Veli Çelik ile tanıştıktan sonra kariyeri bir anda değişti ve oyunculuğa yöneldi. 28 yaşındayken rol aldığı ”Komiser Nevzat” dizisiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı.

2013 yılında reyting rekorları kıran ”Muhteşem Yüzyıl” dizisine sonradan dahil oldu ve dizinin dördüncü sezonunda Elkaz Mirza karakterini canlandırdı. Bir yıl sonraysa şarkıcı Hülya Avşar’ın ”A Benim Akılsızım” isimli şarkısının müzik klibinde yer aldı. Şöhreti biraz geç yakalayan Pamir Pekin, 2015 yılında Eda Ece ile beraber başrol oynadığı Show Tv kanalında yayınlanan ”İlişki Durumu: Karışık” adlı televizyon dizisiyle tanındı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

72

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap