Sevil Uyar – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sevil Uyar

Doğum Tarihi

5 Mayıs 1982 (34 yaşında)

Sevgilisi

Levent Kılıç

Güneş Burcu

Boğa

sevil-uyar-nereli
Sevil Uyar

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sevil Uyar 1982 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Üniversite eğitimi için Bolu’ya gitti ve burada muhasebe bölümünden mezun oldu. 22 yaşındayken Miss Turkey yarışmasına katıldı ve dereceye girme başarısı göstererek yarışmayı beşinci sırada tamamladı. Birkaç yıl sonraysa ”Miss Model of Turkey” yarışmasına girdi ve bu sefer birinci sırada bitirerek Türkiye’nin en iyi modeli seçildi. Katıldığı yarışmalar sayesinde ajanslarında ilgisini çekti ve Neşe Erberk model ajansı için çalışmaya başladı.

2007 yılında Faruk Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı ”Çılgın Dersane Kampta” adlı sinema filminde Alp Kırşan, Ceyda Ateş ve Cüneyt Arkın gibi isimlerle beraber oynadı. Aynı yıl ”Yalan Dünya” dizisine dahil oldu ve dizide canlandırdığı Azra karakteriyle büyük çıkış yakaladı. 2010 yılındaysa MTV ekranlarında yayınlanan ”Rock Chart” isimli programın sunuculuğunu yaptı. Uzun bir süre ekranlara uzak kaldıktan sonra ”İşte Benim Stilim” yarışmasına katıldı ve hayran kitlesini iyiden iyiye arttırdı. Bir dönem Star Tv’de yayınlanan ”Zoom” adlı magazin programının sunuculuğunu da üstlenen Sevil Uyar, 2014 tarihinde Levent Kılıç ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

57

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap