Alicia Vikander – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Alicia Amanda Vikander

Doğum Tarihi

3 Ekim 1988

2018 Yılına Göre Yaşı

30 Yaşında

Güneş Burcu

Terazi

alicia-vikander-nereli
Alicia Vikander

Sevgilisi

Michael Fassbender

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Alicia Vikander 3 Ekim 1988 tarihinde İsveç’in en büyük ikinci şehri olan Göteborg’da doğdu. Bir süre profesyonel olarak bale yaptıktan sonra ülkesinde oyunculuğa başladı. İlk olarak kısa filmlerde rol aldı ve daha sonra 2007 yılında ”Andra Avenyn” isimli dönemin popüler televizyon dizilerinden birinde oynayarak dikkat çekti. Geçte olsa yeteneği Hollywood yönetmenleri tarafından da keşfedilince kendini Hollywood sinemasının içinde buldu.

2014 yılında ”Çete Oyunları” adlı aksiyon filminde Tasha karakterini canlandırdı ve filmde Ewan McGregor ile oynama şansını yakaladı. Bir yıl sonraysa ”Danimarkalı Kız” adlı bir başka sinema filminde Eddie Radmayne ile beraber başrol oyunculuğunu paylaştı ve filmin dünya çapında gişe yapması sonucu bir anda kariyerinde zirveye yükseldi. Üstelik bu filmdeki rolü sayesinde Altın Küre Ödülleri tarafından ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında aday gösterildi. 2014 yılından bu yana ünlü aktör Michael Fassbender ile birliktelik yaşayan Alicia Vikander, son olarak 2016 yılında gösterime giren ”Tulip Fever” filminde oynadı.

Doğum Yeri (Nereli)

Göteborg / İsveç

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

54

Boyu

1.66 m veya 166 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap