Arzu Okay – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Arzu Okay

Doğum Tarihi

Ekim 1954

2018 Yılına Göre Yaşı

64 Yaşında

Güneş Burcu

Terazi

arzu-okay-nereli
Arzu Okay

Sevgilisi

Seyhan Karabay (Söylenti)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Arzu Okay 1954 yılının Ekim ayında şoför bir baba ve ev hanımı bir annenin kızları olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Henüz 1 yaşına bile giremeden anne-babası boşandı ve annesinin yanında büyüdü. Lise yıllarında ”Sinema Yüz Güzeli” seçildi ve adını buradan duyurdu. 16 yaşındayken Safa Önal’ın yazıp yönettiği ”Ölünceye Kadar” isimli sinema filminde Nesrin karakterini canlandırdı ve böylece ilk defa sinemaya adım attı.

Mecidiyeköy lisesini bir türlü bitiremeyince okuldan ayrıldı ve eğitimini dışarıdan bitirdi. 1976 yılında yabancı dil eğitimi için İngiltere’ye gitti ve döndüğünde müzik kariyerine başladı. Bir süre İbrahim Tatlıses ile beraber çalıştı ve turnelere birlikte çıktılar. Özellikle 70’li yıllara damgasını vuran Arzu Okay, sinemaya verdiği uzun bir aranın ardından 2015 yılında ””Yemekteydik ve Karar Verdim” adlı filmde başrol oynadı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

54

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap