Ayşen Gruda – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Ayşen Gruda

Doğum Tarihi

30 Kasım 1946

2018 Yılına Göre Yaşı

72 Yaşında

Güneş Burcu

Yay

aysen-gruda-nereli
Ayşen Gruda

Eşi

Yılmaz Gruda (Ayrıldı)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ayşen Gruda 1946 yılının Kasım ayında ailesinin ortanca çocukları olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Lise yıllarında makinistlik yapan babası vefat edince bu durum üzerinde büyük travma yarattı. Aynı zamanda ailesi geçim sıkıntıları yaşamaya başladı ve bu yüzden okulu bırakarak genç yaşta iş hayatına atıldı. Daha sonra komediye olan yeteneği nedeniyle oyunculuk sektörüne giriş yaptı.

1962 yılında ”Kongre Eğleniyor” adlı mizahi türündeki tiyatro oyununda sahne aldı. Ancak buradaki rolü çok kısaydı ve istediği çıkışı yapamadı. 1965 tarihinde kendisi gibi tiyatrocu olan Yılmaz Gruda ile evlendi ve boşandıktan sonra soyadını değiştirmeyerek Gruda’yı kullanmaya devam etti. 1976 yılında dönemin en ünlü oyuncularından biri olan Kemal Sunal ile birlikte ”Tosun Paşa” filminde başrol oynayarak kıza zamanda adını duyurdu. Uzun süre sinema dünyasına uzak kalan Ayşen Gruda, 2014 yılında gösterime giren ve Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ”Pek Yakında” filminde oynadı.

Doğum Yeri (Nereli)

Yeşilköy / İstanbul

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

57

Boyu

1.63 m veya 163 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap