Burak Kut – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Burak Kut

Doğum Tarihi

27 Ağustos 1973 (43 yaşında)

Sevgilisi

Cansel Yeni

Güneş Burcu

Başak

burak-kut-nereli
Burak Kut

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Burak Kut 1973 yılının Ağustos ayında İstanbul’da doğdu. Müziğe ilgisi ortaokul yıllarındayken başladı ve bu yıllarda okul orkestrasında yer aldı. Liseye geçtikten sonra okulda müzik derslerinin verilmediğini öğrenince ikinci senesinde okuldan ayrıldı. Ardından güzel sanatlar lisesine geçiş yaptı ve burada bir süre piyano eğitimi aldı. Okulunun düzenlediği müzik yarışmalarını defalarca kazanarak dikkatleri üzerine çekti.

Öğrenimini tamamladıktan sonra Hakan Peker’in yapım şirketi olan Peker Müzik ile kontrat imzaladı ve 24 Nisan 1994 tarihinde ”Benimle Oynama – Çılgınım” adını verdiği ilk albümünü çıkardı. Özellikle ”Yaşandı Bitti” şarkısına çektiği müzik klibiyle büyük çıkış yakaladı ve 90’lı yılların sonuna damgasını vurdu. 2011 tarihinde görkemli bir düğünle Cansel Yeni ile evlendi ve çiftin aynı sene Aden adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Bugüne kadar ülke çapında 300’den fazla konser veren Burak Kut, 2016 yılında ”O Ses Çocuklar” yarışmasında jüri üyeliği de yaptı.

Göz Rengi

Koyu Yeşil

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

65

Boyu

1.81 m veya 181 cm

Burak Kut Hakkında Bilinmeyenler

  1. ”Notre Dame’ın Kamburu” isimli animasyon filminde seslendirme yaptı ve filmin bazı müziklerini Türkçe yorumladı.
  2. Sadece müzik kariyeriyle değil aynı zamanda oyunculuğuyla da tanınan Burak Kut, 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ”Ankara’nın Dikmen’i” dizisinde başrol oynadı.
  3. Bir dönem ünlü İngiliz şarkıcı Sarah Brightman ile birlikte düet yaptı.
  4. 2016”Küçük Prens” adlı tiyatro oyununda sahne alarak ilk kez tiyatro deneyimi yaşadı.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap