Burcu Kara – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Burcu Kara

Doğum Tarihi

1 Mart 1980

2018 Yılına Göre Yaşı

38 Yaşında

Güneş Burcu

Balık

burcu-kara-nereli
Burcu Kara

Sevgilisi

Fırat Doğu Parlak

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Burcu Kara 1980 yılının Mart ayında öğretmen bir ailenin tek çocuğu olarak Bursa’da dünyaya geldi. Anne ve babasının mesleği dolayısıyla ilkokula henüz dört yaşındayken başladı ve 10 yaşına girmeden önce ilkokuldan mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir’de okuduğu sırada yerel kanallarda sunuculuk deneyimi yaşadı. Üniversiteyi bitirdikten sonraysa diksiyon eğitimleri aldı ve bir süre kendini sunuculuk alanında geliştirdi.

2002 yılında Kanal D ekranlarında haber bültenlerinin sunuculuğunu yaptı ve kısa zamanda buradan adını duyurdu. Bu yıllarda kariyeri açısından büyük önem taşıdığı için kalıcı olarak İstanbul’a yerleşti. Daha sonra Kanal D’nin radyosu olarak bilinen Radyo D’de haber spikerliğine devam etti. Ardından emektar oyuncu Şahika Tekand’dan özel olarak oyunculuk dersleri aldı ve 2004 yılında ”Haziran Gecesi” adlı televizyon dizisiyle oyunculuğa adım attı. 2016 yılında ünlü yönetmen Fırat Parlak ile evlenen Burcu Kara, bir dönem Show kanalında ”Burcuyla” isimli kendi programını da sundu.

Doğum Yeri (Nereli)

Bursa / Türkiye

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

57

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap