Ece Uslu – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Ece Uslu

Doğum Tarihi

9 Eylül 1974

2018 Yılına Göre Yaşı

44 Yaşında

Güneş Burcu

Başak

ece-uslu-nereli
Ece Uslu

Sevgilisi

Serkan Şenalp

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ece Uslu 1974 yılının Eylül ayında Nazan Uslu’nun kızı olarak İzmir’de doğdu. Henüz iki yaşındayken bir gazetenin düzenlediği en güzel çocuk yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. Ortaokul bitirmeye yakın olduğu sırada annesiyle beraber İstanbul’a yerleşti. Mankenlik kariyerine lise yıllarında başladı ve yaklaşık beş yıl fotomodel olarak çalıştı. Daha sonra oyunculuğa olan yeteneğini keşfedince Ferhan Şensoy tiyatrosunda yaklaşık bir yıl çalıştı.

1991 yılında gösterime giren ”Ah Gardaşım” adlı sinema filminde Kadir ve Levent İnanır ile oynadı ve böylece ilk kez bir sinema filminde oynamış oldu. Bir yıl sonra Seçkin Yaşar’ın yönettiği ve Suna Selen’in başrol oynadığı ”Sarı Tebessüm”’ filminde Neşe karakterini canlandırdı. 20 yıldan fazla süredir dizi ve filmlerde yer alan Ece Uslu, son olarak 2013 yılında yayınlanmaya başlayan ”Karagül” dizisinde Yavuz Bingöl ile birlikte başrol oynadı.

Doğum Yeri (Nereli)

İzmir / Türkiye

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

56

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap