Enes Kanter – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Enes Kanter

Doğum Tarihi

20 Mayıs 1992

2018 Yılına Göre Yaşı

26 Yaşında

Güneş Burcu

Boğa

Enes Kanter

Sevgilisi

Lindsey Vecchione (Söylenti)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Enes Kanter 1992 yılının Mayıs ayında Mehmet ve Gülsüm çiftinin oğlu olarak İsviçre’nin Zürih kentinde dünyaya geldi. Babasının mesleği dolayısıyla Türkiye’ye geldi ve çocukluk yıllarının bir bölümünü Van’da geçirdi. Uzun boyu nedeniyle küçük yaşlarda basketbolla tanıştı ve Ankara’ya giderek Samanyolu Koleji’ne girdi. Henüz 11 yaşındayken Ülkerspor’a 7 bin dolar karşılığında transferi gerçekleşti. O dönem Ülkerspor’un Fenerbahçe’ye devredilmesinin ardından kariyerine Fenerbahçe’nin genç takımında devam etti.

İlk resmi maçını 2008 yılında oynadı ve aynı yıl Euroleague maçında Alba Berlin’e karşı forma giydi. Bir yıl sonraysa gerek eğitimi gerekse basketbol kariyerinin önemi açısından ABD’ye gitti. Ardından 2011 yılında Utah Jazz tarafıdan draft edildi ve böylece NBA kariyeri başlamış oldu. İstediği oyun sürelerini alamasa da yaklaşık dört yıl boyu Utah formasını giydi. Draft edilen en genç Türk basketbolcu unvanını elinde bulunduran Enes Kanter, 2015 yılında Oklohama City’e takas oldu.

Doğum Yeri (Nereli)

Zürih / İsviçre

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

121

Boyu

2.11 m veya 211 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap