Gülse Birsel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Gülse Birsel

Doğum Tarihi

11 Mart 1971

2018 Yılına Göre Yaşı

47 Yaşında

Güneş Burcu

Balık

gulse-birsel-nereli
Gülse Birsel

Sevgilisi

Murat Birsel

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Gülse Birsel 11 Mart 1971 tarihinde Gültekin ve Semiha çiftinin kızı olarak İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğdu. Lise eğitiminin son yılındayken İsviçre’ye giderek bir süre öğrenimine orada devam etti. Daha sonra üniversite eğitimi için tekrar Türkiye’ye geldi ve Boğaziçi üniversitesine girerek ekonomi bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazeteciliğe olan ilgisi artınca Aktüel isimli dergisinde çalışmaya başladı.

23 yaşındayken ABD’ye giderek oyunculuk alanında masterini yaptı. 1996 yılındaysa Atv’nin öğle haberleri için metin yazarlığı yaptı ve yaklaşık dört ay burada çalıştı. Ardından Sabah Gazetesi için köşe yazarlığı yaptı ve gazete sayesinde adını duyurması uzun sürmedi. 2004 yılında ülke çapında büyük izleyici kitlesine ulaşan ”Avrupa Yakası” adlı dönemin belkide en ünlü komedi dizisinin senaryosunu yazdı ve aynı zamanda dizide başrol oynadı. Son yıllarda Turkcell markasının reklam filmlerinde rol alarak ekranlarda sıkça gözüken Gülse Birsel, 1999 tarihinde Murat Birsel ile evlendi ve eşinin soyadını aldı.

Doğum Yeri (Nereli)

Beyoğlu / İstanbul

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

62

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap