Kemal Kılıçdaroğlu – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Kemal Kılıçdaroğlu

Doğum Tarihi

17 Aralık 1948

2018 Yılına Göre Yaşı

70 Yaşında

Güneş Burcu

Yay

Kemal Kılıçdaroğlu

Eşi

Selvi Kılıçdaroğlu

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Kemal Kılıçdaroğlu 1948 yılının Aralık ayında memur bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocukları olarak Tunceli’de doğdu. Liseye kadar eğitimine Erciş, Tunceli ve Elazığ gibi farklı şehirlerde devam etti. Lise diplomasını aldıktan sonra üniversite öğrenimi için Ankara’ya gitti ve iktisat fakültesinden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra Maliye Bakanlığı’nda bir süre hesap uzmanı olarak çalıştı.

1991 yılında Bağ-Kur’a atandı ve bir yıl sonraysa SSK’ya geçiş yaptı. 42 yaşındayken Ekonomik Trend isimli dergi tarafından ”Yılın Bürokratı” seçildi ve bir nebze adını duyurmayı başardı. 1999 yılında emekliliğini açıkladıktan üç yıl sonra CHP’den milletvekili adayı oldu. Daha sonra İstanbul Milletvekili olarak mecliste kendine yer buldu. 2010 yılında Deniz Baykal’ın istifasının ardından büyük oy farkıyla CHP’nin genel başkanı oldu. Askerliğini İzmir’de tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu, 1974 tarihinde Selvi Kılıçdaroğlu ile evlendi.

Doğum Yeri (Nereli)

Nazımiye / Tunceli

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

61

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Kemal kilictaroglunu n boyu 173 santim olduğu yalan . Bu adam hiç bir zaman doğru konuşmadı ki . Zeki murenin giydigi topuklu ayakkabilarla mi ölçtü. Boyu 150 .ila 155 arasi. Yani bodur

Bir cevap yazın