Merve Sevi – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Merve Sevi

Doğum Tarihi

24 Temmuz 1987

2018 Yılına Göre Yaşı

31 Yaşında

Güneş Burcu

Aslan

merve-sevi-nereli
Merve Sevi

Sevgilisi

Hakan Özten

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Merve Sevi 1987 yılının Temmuz ayında Kafkas göçmeni bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Liseden mezun olduktan sonra Yeditepe üniversitesine girerek tiyatro üzerine öğrenim gördü. Henüz 16 yaşındayken ünlü markaların reklam filmlerinde oynayarak ekran karşısına çıktı. Genç yaşta sergilediği başarılı oyunculukla beraber bir anda kendini dizi ve film dünyasının içinde buldu.

2004 yılında Gani Müjde’nin yazdığı ”Hayat Bilgisi” adlı gençlik türündeki televizyon dizisinde oynadı. İki yıl sonraysa Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ”Yalancı Yarim” dizisinde ünlü şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu ile beraber başrol oynadı. Ancak rol arkadaşının trafik kazası sonucu vefat etmesinin ardından dizi yayından kalktı. Bir dönem komedyen Şahan Gökbakar ile yaşadığı aşk ile gündemlere gelen Merve Sevi, uzun bir süre ekranlara uzak kaldıktan sonra 2015 yılında ”Hayat Mucizelere Gebe” dizisinde Burcu karakterini canlandırdı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

56

Boyu

1.63 m veya 163 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap