Şafak Pekdemir – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Şafak Pekdemir

Doğum Tarihi

19 Haziran 1988

2018 Yılına Göre Yaşı

30 Yaşında

Güneş Burcu

İkizler

safak-pekdemir-nereli
Şafak Pekdemir

Sevgilisi

Umut Kurt

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Şafak Pekdemir 1988 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya geldi. Beykent üniversitesinden mezun olduktan sonra oyunculuk alanında kendini geliştirmek için özel eğitim aldı. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bakırköy ilçesine giderek tiyatro gruplarına katıldı ve ”Tersine Dünya” adlı tiyatro oyununda sahne alarak oyunculuğa başladı. Bir süre tiyatro oyunlarında sahne aldıktan sonra dizi yönetmenlerinin ilgisini çekti.

2011 yılında gösterilmeye başlayan ”Şüphe” isimli televizyon dizisinde Aslı karakterini canlandırarak ilk kez ekran karşısına çıktı. Bir yıl sonra ”Leyla İle Mecnun” dizisinin üçüncü sezonuna dahil oldu ve buradaki rolüyle geniş kitlelerce adını duyurdu. 2014 yılındaysa Aytaç Ağırlar’ın yazıp yönettiği ve gişede büyük çıkış yakalayan ”İncir Reçeli 2” adlı sinema filminde rol aldı. Kısa zamanda şöhrete uzanan Şafak Pekdemir, son yıllarda Show Tv kanalında yayınlanan ve reyting listelerinde zirveye oynayan ”Asla Vazgeçmem” dizisinde Tolgahan Sayışman ile birlikte başrol oynadı.

Mesleği

Dizi Oyuncusu

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

57

Boyu

1.74 m veya 174 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap