Sarp Akkaya – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sarp Akkaya

Doğum Tarihi

13 Mayıs 1980

2018 Yılına Göre Yaşı

38 Yaşında

Güneş Burcu

Boğa

sarp-akkaya-nereli
Sarp Akkaya

Sevgilisi

Sinem Yalçınkaya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sarp Akkaya 1980 yılının Mayıs ayında memur bir ailenin oğlu olarak İstanbul’da doğdu. Devlet konservatuvarından mezun olduktan sonra ”Kaos” adlı tiyatro oyununda sahne alarak ilk defa oyunculukla tanıştı. Ardından ”6.Gün”, ”Sonra” ve ”Albay Kuş” gibi sevilen tiyatro oyunlarında rol aldı. Daha sonra üniversite yıllarından arkadaşı olan Onur Bayraktar ile birlikte kendi tiyatro topluluğunu kurarak kariyerini bir adım öteye taşıdı.

1995 yılında TRT ekranlarında yayınlanan ve yönetmenliğini efsanevi oyuncu Kartal Tibet’in yaptığı ”Bizim Aile” dizisiyle profesyonel oyunculuğa başladı. 2006 yılındaysa ”Kurtlar Vadisi Irak” filminde Dante karakteri için dublaj yaptı ve seslendirme alanındaki başarılı performansını farklı alanlarda devam ettirdi. Son dönemde şarkıcı Sinem Yalçınkaya ile aşk yaşayan Sarp Akkaya, 2012 tarihinde kardeşleriyle beraber ”AKKAdemi Tiyatro” ismini verdikleri bir eğitim kurumu kurdular.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

82

Boyu

1.83 m veya 183 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap