Sedef Avcı – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sedef Avcı

Doğum Tarihi

22 Ocak 1982

2018 Yılına Göre Yaşı

36 Yaşında

Güneş Burcu

Kova

sedef-avci-nereli
Sedef Avcı

Sevgilisi

Kıvanç Kasabalı

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sedef Avcı 1982 yılının Ocak ayında ailesinin ilk çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Henüz dört yaşındayken bale eğitimi almaya başladı ve yaklaşık sekiz yıl profesyonel bale yaptı. Daha sonra Üniversite eğitimi için Kocaeli’ne gitti ve ekonomi üzerine öğrenim gördü. Aynı zamanda üniversiteye başladığı yıllarda oyunculuk kurslarına katıldı ve tiyatro yönetmeni İpek Bilgin’den bir süre özel ders aldı.

1997 yılında Türkiye’de katıldığı bir modellik yarışmasını kazanarak dikkatleri üzerine çekti. 2001 yılındaysa ”Miss Turkey” yarışmasında yer aldı ve yarışmayı ikinci sırada tamamlayarak Türkiye’yi kainat güzellik yarışmasında temsil etti. 2007 yılında Reşat Nuri Güntekin’in eserinden uyarlanan ”Yaprak Dökümü” adlı televizyon dizisinde oynadı ve burada birçok ünlü isimle beraber çalışma şansını yakaladı. 2005 tarihinde oyuncu Kıvanç Kasabalı ile evlenen Sedef Avcı, son dönemlerde rol aldığı ”Bedel” dizisiyle uzun bir aranın ardından ekranlara geri döndü.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

58

Boyu

1.79 m veya 179 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap