Talat Bulut – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Talat Bulut

Doğum Tarihi

23 Mart 1956

2018 Yılına Göre Yaşı

62 Yaşında

Güneş Burcu

Koç

talat-bulut-nereli
Talat Bulut

Sevgilisi

Pınar Afşar Bulut

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Talat Bulut 23 Mart 1956 tarihinde kalabalık bir ailenin 10. çocuğu olarak Kars’da dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra Ankara’da elektronik mühendisliği üzerine öğrenim gördü. Ancak tiyatro kariyerine ağırlık verebilmek için ikinci senesinde okuldan ayrıldı ve sanat tiyatrosunun seçmelerine katıldı. 20 yaşındayken ”Dimitrov” isimli oyunda sahne alarak ilk kez oyunculuk alanında kendini gösterdi.

1979 yılında Türkan Şoray’ın başrol oynadığı ”Hazal” adlı sinema filminde rol aldı ve bu beyazperde de ilk deneyimi oldu. Daha sonra Metin Akpınar ile birlikte oynadığı ”Abuzer Kadayıf” filmindeki rolü için yıllardır kesmediği saçlarını kesti. Ekranlara uzun bir aranın ardından Star Tv’de yayınlanmaya başlayan ”Göç Zamanı” isimli televizyon dizisinde başrol oynadı. Yaklaşık bir yıl tekstil işinde de şansını deneyen Talat Bulut, 2012 yılında ”Gizemli Adaya Yolculuk” filminde profesyonel seslendirmede yaptı.

Doğum Yeri (Nereli)

Sarıkamış / Kars

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

79

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap