Yasemin Allen – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Yasemin Kay Allen

Doğum Tarihi

10 Temmuz 1989

2018 Yılına Göre Yaşı

29 Yaşında

Güneş Burcu

Yengeç

yasemin-allen-nereli
Yasemin Allen

Sevgilisi

Armağan Oğuz

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yasemin Allen 1989 yılının Temmuz ayında aslen İngiliz bir ailenin kızı olarak Londra’da dünyaya geldi. Henüz üç aylıkken anne-babası ayrılınca babası Güney Afrika’ya yerleşti. Vekaletiniyse annesi aldı ve onunla birlikte Türkiye’ye geldi. İlkokula burada başladı ama ortaokula geçtikten kısa bir süre sonra yine annesiyle beraber Avustralya’ya yerleşti. Liseyi Avustralya’da tamamladı ve ardından Queensland üniversitesinden mezun oldu.

2008 yılında tekrar Türkiye’ye dönüş yaptı ve aynı yıl L’oreal markasının reklam yüzü oldu. Kısa zamanda düzgün fiziği ve oyunculuğa olan yeteneği sayesinde yapımcılarında ilgisini çekti. 19 yaşındayken rol aldığı ”Elif” dizisiyle oyunculuğa giriş yaptı. İlk deneyimi olmasına karşın başrol oynadı ve dizi reytinglerde büyük çıkış yakalayınca Yasemin’in ülke çapında tanınması uzun sürmedi. Bir süredir modellik yapan Armağan Oğuz ile aşk yaşayan ve nişanlanma aşamasına gelen Yasemin Allen, son dönemlerde oynadığı ”46” adlı televizyon dizisiyle yeniden izleyicilerin karşısına çıktı.

Doğum Yeri (Nereli)

Londra / Birleşik Krallık

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

52

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap