Yurdaer Okur – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Yurdaer Okur

Doğum Tarihi

29 Ekim 1974

2018 Yılına Göre Yaşı

44 Yaşında

Güneş Burcu

Akrep

Yurdaer-Okur-nereli
Yurdaer Okur

Sevgilisi

Dilara Yalçın

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yurdaer Okur 1974 yılının Ekim ayında Rize’de dünyaya geldi. Liseyi Samsun’da bitirdikten sonra Akdeniz üniversitesine girdi ve turizm işletmeciliği üzerine yaklaşık 3 yıl eğitim gördü. Ancak daha sonra işletmenin kendisi için uygun olmayacağını düşünerek devlet konservatuvarına girdi. 25 yaşındayken emektar tiyatro sanatçısı Genco Erkal ile tanışması kariyerinde dönüm noktası oldu. İlk olarak Erkal’ın yardımıyla Dostlar Tiyatro’sun da kendine yer buldu.

2002 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatro’suna atandı ve kadrolu tiyatro oyuncusu olarak çalışmaya başladı. İki yıl sonraysa ”Benim Güzel Pabuçlarım” adını verdiği kendi tiyatro oyununu yazıp yönetti. 2010 yılında Osman Sınav tarafından yapılan ve TRT’de yayınlanmaya başlayan ”Sakarya Fırat” dizisinde rol aldı. 2015 tarihinde kendisi gibi tiyatro oyuncusu Dilara Yalçın ile evlenen Yurdaer Okur, yine aynı yıl atv ekranlarında başlayan ”Yeter” adlı televizyon dizisinde başrol oynadı.

Doğum Yeri (Nereli)

Rize / Türkiye

Göz Rengi

Koyu Mavi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

67

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap