Zac Efron – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Zachary David Alexander Efron

Doğum Tarihi

18 Ekim 1987

2018 Yılına Göre Yaşı

31 Yaşında

Güneş Burcu

Terazi

zac-efron-sevgilisi
Zac Efron

Sevgilisi

Sami Miro

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zac Efron 18 Ekim 1987 tarihinde mühendis bir baba ve sekreter bir annenin oğlu olarak ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğdu. Başarılı bir ilkokul eğitiminin ardından babasının desteğiyle lisede tiyatroya başladı. Mezun olduktan sonra bir süre müzik üzerine eğitimi aldı ve ardından üniversite kaydını dondurarak dizi-film kariyeri üzerine yoğunlaştı. İlk olarak 2002 yılında ”Firefly” dizisinde ufak bir rol alarak oyunculuğa giriş yaptı.

2006 yılında Disney Channel’ın yapımını üstlendiği ”Yıldızlar Takımı” filminde Vanessa Hudgens ile birlikte başrol oynayarak kariyerinde yükselişe geçti. Aynı zamanda buradaki rolüyle her yıl Fox tarafından verilen ”Teen Choice” ödülünü kazandı. 2014 yılındaysa Seth Rogen, Rose Byrne ve Dave Franco ile beraber ”Kötü Komşular” adlı sinema filminde oynadı. Kısa zaman içinde özellikle genç kitle üzerinde büyük hayran kitlesine ulaşan Zac Efron, bir dönem ünlü aktris Michelle Rodriguez ile birliktelik yaşadı.

Doğum Yeri (Nereli)

Kaliforniya / Birleşik Devletler

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

74

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap