Zerrin Tekindor – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Zerrin Tekindor

Doğum Tarihi

5 Ağustos 1964

2018 Yılına Göre Yaşı

54 Yaşında

Güneş Burcu

Aslan

zerrin-tekindor-nereli
Zerrin Tekindor

Sevgilisi

Haluk Bilginer

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zerrin Tekindor 1964 yılının Ağustos ayında Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde dünyaya geldi. Ortaokulu Ankara’da tamamladıktan sonra Bilkent üniversitesine girdi ve resim bölümünde öğrenim gördü. Üniversiteden mezun olmasının ardından kendi resim sergisini açtı ve bir dönem atölyelerde çalıştı. Daha sonra ”Ferhat ile Şirin”, ”İstanbul Efendisi” ve ”Müfettiş” gibi profesyonel tiyatro oyunlarında sahne alarak oyunculuk alanında kendini gösterdi.

2003 yılında ilk kez ekran karşısına çıkarak Ömür Atay’ın yönettiği ve atv ekranlarında yayınlanan ”Bir İstanbul Masalı” dizisinde Deniz Hanım karakterini canlandırdı. 2008 yılındaysa Bosch markasının reklam filmlerinde rol aldı ve aynı yıl ”Aşk-ı Memnu” isimli reyting rekorları kıran televizyon dizisinde oynadı. Son olarak 2015 yılında ”Kara Sevda” dizisinde Burak Özçivit ile birlikte başrol oynayan Zerrin Tekindor, bir süre ünlü aktör Haluk Bilginer ile yaşadığı aşkla gündemlere geldi.

Doğum Yeri (Nereli)

Burhaniye / Balıkesir

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

59

Boyu

1.67 m veya 167 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap