Zuhal Olcay – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Zuhal Olcay

Doğum Tarihi

10 Ağustos 1957

2018 Yılına Göre Yaşı

61 Yaşında

Güneş Burcu

Aslan

zuhal-olcay-nereli
Zuhal Olcay

Sevgilisi

Arif Esin

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zuhal Olcay 1957 yılının Ağustos ayında Cevat ve Süheyla çiftinin tek çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarını Üsküdar’da geçirdi ve liseden mezun olduktan sonra sanatla iç içe olan ailesinin etkisiyle oyunculuğa merak saldı. İlk olarak Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi ve tiyatro bölümünden mezun oldu. 19 yaşındayken tiyatro eğitimi için İngiltere’ye gitti ve yaklaşık bir sene öğrenim gördü.

1976 yılında ünlü oyuncu Selçuk Yöntem ile evlendi ve böylece adını duyurdu. Bir süre profesyonel olarak tiyatro oyunlarında sahne aldıktan sonra ekran karşısına çıktı. 1980 yılında Reşat Nuri Güntekin’in eserinden uyarlanan ”Sönmüş Ocak” adlı televizyon dizisiyle oyunculuğa ilk adımını attı. Üç yıl sonraysa kadrosunda Cihan Ünal, Gülşen Bubikoğlu ve Diler Saraç gibi tanındık isimlerin bulunduğu ”İhtiras Fırtınası” adlı sinema filminde oynadı. Selçuk Yöntem ve Haluk Bilginer ile evlenip ayrılan Zuhal Olcay, 2009 yılında piyasaya sürdüğü ”Aşk’ın Halleri” isimli müzik albümüyle büyük beğeni topladı.

Doğum Yeri (Nereli)

Üsküdar / İstanbul

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

62

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Zuhal Olcay ayakkabılar kaç numara

Bir cevap yazın