Derya Şensoy – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Neriman Derya Şensoy

Doğum Tarihi

7 Şubat 1990

2018 Yılına Göre Yaşı

28 Yaşında

Güneş Burcu

Kova

derya-sensoy-nereli
Derya Şensoy

Sevgilisi

Seçkin Özdemir

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Derya Şensoy 1990 yılının Şubat ayında ünlü tiyatro sanatçıları Ferhan Şensoy ve Derya Baykal’ın kızı olarak İstanbul’da doğdu. 2004 yılında anne ve babası ayrılınca babasının yanında ablası Müjgan ile beraber büyüdü. Üsküdar’da Amerikan Lisesi’ni bitirdikten kısa bir süre sonra tasarım eğitimi için ABD’ye gitti. Daha sonraları İngiltere’de yine moda üzerine çalışmalarda bulundu.

2013 yılında Atv ekranlarında yayınlanan ”Doksanlar” adlı nostaljik komedi dizisinde Tuğba karakterini canlandırarak ilk defa oyunculukla tanıştı. Ancak dizi yeterli izleyici grafiğini yakalamayınca birinci sezonunun ardından ekranlara veda etti. 2015 yılında Gönenç Uyanık’ın yönettiği ”Hesapta Aşk” isimli sinema filminde Meriç Aral ile beraber başrol oynadı ve buradaki rolüyle tanınması uzun sürmedi. Bir süredir oyuncu ve radyocu Seçkin Özdemir ile aşk yaşayan Derya Şensoy, son dönemlerde ”Mayıs Kraliçesi” adlı televizyon dizisinde de rol aldı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Açık Mavi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

61

Boyu

1.72 m veya 172 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap