Şebnem Hassanisoughi – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Şebnem Hassanisoughi

Doğum Tarihi

7 Aralık 1985

2021 Yılına Göre Yaşı

35 Yaşında

Güneş Burcu

Yay
Sebnem-Hassanisoughi-nereli

Sevgilisi

Mert Fırat (Söylenti)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Şebnem Hassanisoughi 1985 yılının Aralık ayında İranlı avukat bir baba ve noterde çalışan Türk bir annenin kızı olarak İstanbul’da doğdu. Tiyatro ile çok küçük yaşlarda tanıştı ve gençlik yıllarında reklam filmlerinde ufak roller alarak ekranlarda gözüktü. 23 yaşındayken Engin Altan Düzyatan’ın başrol oynadığı ”Dantel” dizisine konuk oyuncu olarak katılarak Genç Maya karakterini canlandırdı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra oyunculuk kariyerine ağırlık vermeye başladı ve 2011 yılından ”Geriye Kalan” filminde oynayarak dikkatleri üzerine çekti. Çiğdem Vitrinel’in yönettiği bu filmdeki rolü sayesinde 12. İzmir Uluslararası Film Festivali’nde ”En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Dizi-film kariyerinin yanı sıra Altı Buçuk, Rita’nın Şarkısı ve Dua Odası gibi popüler tiyatro oyunlarında da sahne alan Şebnem Hassanisoughi, son dönemlerde oynadığı ”Poyraz Karayel” dizisiyle büyük ün yakaladı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

57

Boyu

1.74 m veya 174 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap