Seyyal Taner – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Seyyal Taner

Doğum Tarihi

28 Eylül 1952

2021 Yılına Göre Yaşı

69 Yaşında

Güneş Burcu

Terazi

seyyal-taner-nereli
Seyyal Taner

Sevgilisi

Peter Harold (Ayrıldı)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Seyyal Taner 28 Eylül 1952 tarihinde albay bir babanın kızı olarak Şanlıurfa’da doğdu. Doğumundan kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı ve çocukluk yıllarınının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirdi. Henüz 13 yaşındayken ünlü besteci Şerif Yüzbaşıoğlu’ndan müzik eğitimi aldı. Daha sonra Kanat Gür isimli amatör bir orkestra grubunda çalıştı.

1968 yılında İspanya’ya giderek ”Zafere Susayanlar” adlı İspanyol yapımı sinema filminde ufak bir rol aldı. Yabancı bir filmde oynaması Türk yapımcılarında dikkatinden kaçmadı ve Türkiye’ye döndükten sonra ardı ardına proje teklifleri almaya başladı. 1986 yılında ”Perihan Abla” isimli dönemin popüler komedi dizisinde oynadı. Aynı yıl ”Leyla” adını verdiği albümünü piyasaya sürdü. Özellikle 70’li yıllara damgasını vuran Seyyal Taner, bir dönem ”Los Bravos” grubunun gitaristi Peter Harold ile birliktelik yaşadı.

Doğum Yeri (Nereli)

Şanlıurfa / Türkiye

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

67

Boyu

1.72 m veya 172 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap