Tolga Sarıtaş – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Tolga Sarıtaş

Doğum Tarihi

30 Mayıs 1991

2018 Yılına Göre Yaşı

27 Yaşında

Güneş Burcu

İkizler

tolga-saritas-nereli
Tolga Sarıtaş

Sevgilisi

Hande Erçel

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tolga Sarıtaş 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra Esenyurt yakınlarında bir süre profesyonel olarak tiyatro oyunlarında sahne aldı. Daha sonraları arkadaşlarıyla beraber kurduğu amatör bir müzik grubunda gitarist olarak yer aldı. 2010 yılında Özlem Tekin’in ”Kimse Bilmez” adlı müzik klibinde oynayarak dikkatleri üzerine çekti.

2012 yılında ”Arka Sokaklar” isimli reyting rekorları kıran polisiye dizisinde tek bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı. Bir yıl sonraysa ”20 Dakika” dizisinde Ferdi karakterini canlandırdı ve buradaki rolü öncekilere göre biraz daha ciddiydi. Yine aynı yıl Ortadoğu ülkelerinde geniş izleyici kitlesine ulaşan ”Muhteşem Yüzyıl” dizisinin dördüncü sezonuna katıldı. Son zamanlarda Elif Atakan ile birlikte başrol oynadığı ”Büyük Sürgün Kafkasya” adlı televizyon dizisiyle büyük hayran kitlesi yakalayan Tolga Sarıtaş, bir dönem Tiyatro Zeytindalı’nda da çalıştı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

77

Boyu

1.81 m veya 181 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap