Berdan Mardini – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Berdan Mardini

Doğum Tarihi

5 Kasım 1978 (Yaş 38)

Sevgilisi

Fatoş Mardini

Güneş Burcu

Akrep

berdan-mardini-nereli
Berdan Mardini

Doğum Yeri (Nereli)

Diyarbakır / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ailesi aslen Mardinli olan Berdan Mardini, 5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeniyle yedi kardeşiyle beraber birçok kez şehir değiştirmek zorunda kaldı ve eğitime farklı yerlerde devam etti. Müzikle iç içe bir aileden geldiği için çok küçük yaşlarda ağabeyinden bağlama çalmayı öğrendi. Liseyi bitirdikten sonra üniversite kazanamayınca genç yaşta çalışmaya başladı.

Bir süre kardeşleriyle beraber babasının tekstil firmasında çalıştı. Daha sonra Bakırköy’de bulunan meşhur bir bardan teklif aldı ve bir süre bu barda vokalist olarak sahne aldı. 2002 yılındaysa ”Aman Aman” adlı ilk albümünü çıkararak müzik piyasasına atıldı. Ancak bu albümü düzenleyip piyasaya sürmesi yaklaşık iki yılını aldı. Uzun süredir yeni bir albüm çıkarmayan ve müzik kariyerine ara veren Berdan Mardini, 2016 yılında çıkardığı ”Kimim Ben” isimli albümüyle beş yıllık aranın ardından müziğe tekrar döndü.

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

72

Boyu

1.79 m veya 179 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap