Bora Gencer – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Bora Gencer

Doğum Tarihi

14 Nisan 1965 (Yaş 51)

Sevgilisi

Hülya Yaman

Güneş Burcu

Koç

bora-gencer-nereli
Bora Gencer

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ünlü caz piyanisti İlham Gencer’in oğlu olan Bora Gencer, 14 Nisan 1965 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müzikle iç içe bir ailede büyüdüğü için kendisi de kısa zamanda müzik kariyerine atıldı. İlk olarak üniversite eğitimini tamamladıktan sonra babasının yanında çalışmaya başladı. 1994 yılında ünlü besteci Garo Mafyan ile tanışması kariyerinde büyük dönüm noktası oldu ve bu tanışıklıktan bir yıl sonra ”Öptüm Seni Şeker” isimli ilk albümünü piyasaya sürdü.

1995 yılında birçok farklı televizyon programına konuk olarak katılarak ekranlara çıktı. Aynı yıl Anadolu turnesine çıktı ve bir anda kariyerinde hızla yükselişe geçti. 2007 yılındaysa sürpriz bir şekilde Gökcan Gökmen ile beraber ”Kaçak Gelin” dizisinde başrol oynadı. Bir dönem ”Kamelyalı Kadın” müzikalinde de yer alan Bora Gencer, 2008 tarihinde Hülya Yaman ile evlendi ve bu evlilikten Ayaz adında bir oğlu oldu.

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

72

Boyu

1.78 m veya 178 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap