Filiz Ahmet – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Filiz Ahmet

Doğum Tarihi

15 Nisan 1981 (Yaş 35)

Sevgilisi

Engin Günaydın (Söylenti)

Güneş Burcu

Koç

filiz-ahmet-nereli
Filiz Ahmet

Doğum Yeri (Nereli)

Üsküp / Yugoslavya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Filiz Ahmet 15 Nisan 1981’de Türk asıllı bir ailenin çocuğu olarak Yugoslavya’da dünyaya geldi. Makendonyalı olan dedesi eski bir tiyatro oyuncusuydu ve dedesinin izinden gitme kararı alarak kariyerini buna göre şekillendirdi. Üniversiteyi bitirdikten sonra Üsküp Türk Tiyatrosu ekibine dahil oldu ve çok kısa zamanda birçok farklı tiyatro oyununda sahne aldı.

2007 yılında Serdar Akan’ın yönettiği ve kadrosunda tıpkı Filiz gibi Makedon asıllı Türklerin de yer aldığı ”Elvada Rumeli” dizisinde başrol oynadı. Canlandırdığı Zarife karakteriyle neredeyse üç sezonun tamamında rol aldı ve buradaki rolüyle ülke çapında şöhreti yakaladı. Son dönemlerde reyting rekorları kıran ”Hayat Şarkısı” adlı televizyon dizisinde de oynayan Filiz Ahmet, ana dili olan Türkçe’nin yanı İsveççe, İngilizce, Sırpça ve Makedonca’yı akıcı bir şekilde konuşabiliyor.

Göz Rengi

Koyu Yeşil

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

56

Boyu

1.67 m veya 167 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap