Haluk Piyes – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Haluk Piyes

Doğum Tarihi

30 Mart 1975 (Yaş 41)

Sevgilisi

Sedef Avcı (Söylenti)

Güneş Burcu

Koç

haluk-piyes-nereli
Haluk Piyes

Doğum Yeri (Nereli)

Köln / Almanya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Haluk Piyes 30 Mart 1975’de Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için giden bir ailenin çocuğu olarak Köln’de doğdu. Okula başladıktan sonra öğretmeninin desteğiyle tiyatroya adım attı. Üniversitede hukuk üzerine öğrenim gördüğü sırada oyunculuk eğitimleri de aldı. Oyunculuğa ilk olarak Buket Alakuş’un yazıp yönettiği ”Roys Welten” isimli kısa filmde rol alarak başladı.

2000 yılında ”Kanak Attack” adlı bir başka Alman yapımı televizyon dizisinde oynadı. Canlandırdığı Ertan karakteri büyük ilgi görse de dizi 13 bölüm yayınladıktan sonra ekranlara veda etti. Türkiye’ye geldikten sonra Muck, Firuze ve Pusat gibi popüler dizilerde oynayarak kısa sürede büyük hayran kitlesine ulaştı. Almanya’da telaffuzu daha kolay olduğu için Luk Piyes olarak tanınan Haluk Piyes, 2009 yılında gösterime giren ”Kanımdaki Barut” filminin yönetmenliğini de yaptı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

74

Boyu

1.78 m veya 178 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap