Işıl Yücesoy – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Işıl Yücesoy

Doğum Tarihi

2 Ekim 1945 (71 yaşında)

Eşi

Tanju Cılızoğlu

Güneş Burcu

Terazi

isil-yucesoy-nereli
Işıl Yücesoy

Doğum Yeri (Nereli)

Kırklareli / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Müzik öğretmeni Selahattin Yücesoy’un kızı olan Işıl Yücesoy, 1945 yılının Ekim ayında Kırklareli’de dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeniyle küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı ve babası sayesinde piyano çalmayı öğrendi. Liseyi bitirdikten sonra profesyonel olarak voleybol kariyerine başlasa da kısa sürede bu kariyer hedefinden vazgeçerek müziğe yöneldi.

1975 yılında o dönemin meşhur gazinolarında şarkıcı olarak sahne almaya başladı. Bir süre müzik alanında kendini kanıtladıktan sonra dizi-film sektörüne yöneldi. 2004 yılındaysa ”Korkuyorum Anne” adlı sinema filmindeki Neriman rolüyle SİYAD Ödülleri tarafından ”En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. Bir dönem İstanbul’da kendi tiyatro oyununu da yöneten Işıl Yücesoy, 1989 tarihinde Tanju Cılızoğlu ile evlendi ve çiftin düğününe eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel katıldı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

73

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap