Muazzez Ersoy – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Gerçek Adı

Hatice Yıldız Levent bilinen adıyla Muazzez Ersoy

Doğum Tarihi

9 Ağustos 1958

2021 Yılına Göre Yaşı

63 Yaşında

Güneş Burcu

Aslan

muazzez-ersoy-nereli
Muazzez Ersoy

Eşi

İsmet Özhan (Ayrıldı)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Muazzez Ersoy 9 Ağustos 1958 tarihinde işçi bir anne ve dolmuş şoförü bir babanın kızı olarak Kasımpaşa’da doğdu. Ortaokul yıllarında birçok ünlü isimden müzik eğitimi alarak kendini bu alanda geliştirdi. Lise yıllarındaysa bir süre tezgahtar olarak çalışarak kendi cep harçlığını çıkarmaya başladı. Aynı zamanda kazandığı paranın bir bölümüyle ailesinin geçimine katkıda bulunuyor ve müzik kariyerine yatırım yapıyordu.

Henüz 24 yaşındayken İstanbul’un ünlü bir gazinosunda assolist olarak sahne alarak tüm ilgiyi üzerine çekti. 1991 tarihinde ”Seven Olmaz ki” adını verdiği ilk albümünü çıkardı. Bir yıl sonra ”Herşeyim Sensin” isimli bir başka albüm çıkardı ve hızla müzik piyasasında yükselerek ülke çapında adını duyurdu. Genç yaşta evlenip boşanan Muazzez Ersoy, 1995 yılında ”Levent Müzik” adını verdiği kendi müzik şirketini kurdu.

Doğum Yeri (Nereli)

Kasımpaşa / İstanbul

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

57

Boyu

1.62 m veya 162 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap