Nur Yoldaş – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Gerçek Adı

Nur Belda bilinen adıyla Nur Yoldaş

Doğum Tarihi

4 Ocak 1956

2021 Yılına Göre Yaşı

65 Yaşında

Güneş Burcu

Oğlak

nur-yoldas-nereli
Nur Yoldaş

Eşi

İbrahim Tuş (2001 tarihinde vefat etti.)

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Gerçek soyadı Belda olan Nur Yoldaş 1956 yılının Ocak ayında İstanbul’da doğdu. Genç yaşta ünlü isimlerden özel olarak halk müziği eğitimleri aldı. Bir süre TRT’de çocuk tiyatrolarında yer aldı ve daha sonra Üsküdar Şehir Tiyatrosu’na geçiş yaptı. Çocuk yaşta orkestrada çalışmaya başladı ve Altın mikrofon yarışmasıyla beraber kariyerinde profesyonelliğe ilk adımını attı.

1981 yılında ”Sultan-ı Yegah” adını verdiği ilk albümünü Öncü Plak tarafından piyasaya sürdü. 80’li yıllarda ”Workshop Plakçılık” isimli kendi müzik plak şirketini eşi Ergüder Yoldaş ile birlikte kurdu. 1983 yılındaysa eşinden boşandı ama onun soyadını kullanmaya devam etti. 1986 yılındaysa İbrahim Tuş ile evlendi ve bu evlilikten Hasan Tuş adında bir oğlu oldu. Ancak eşi evliliklerinin 15. yılında tüfekle intihar etti. Yaşadığı olaylarında etkisiyle uzun süredir müzik piyasasına uzak kalan Nur Yoldaş, 2004 yılında gösterime giren ”Göl Efsanesi” filminde oyunculuk deneyimi de yaşadı.

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

59

Boyu

1.64 m veya 164 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap