Nuri Şahin – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Nuri Kazım Şahin

Doğum Tarihi

5 Eylül 1988 (28 yaşında)

Sevgilisi

Tuğba Şahin

Güneş Burcu

Başak

nuri-sahin-nereli
Nuri Şahin

Doğum Yeri (Nereli)

Lüdenscheid / Almanya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Nuri Şahin 1988 yılının Eylül ayında Kırşehirli bir ailenin oğlu olarak Almanya’da doğdu. Henüz altı yaşındayken doğduğu şehrin takımı olan Meinerzhagen altyapısına katıldı. 2001 yılında birinci ligin güçlü ekiplerinden Borussia Dortmund tarafından keşfedildi ve Dortmund altyapısına geçiş yaptı. Alman ekibinin formasını 2011 yılına kadar başarıyla giydikten sonra Avrupa devlerinin transfer listesine girdi.

1 Temmuz 2011 tarihinde 10 milyon avroluk bonservis bedeliyle Real Madrid’e transferi gerçekleşti. İlk sezonunda kendisinden bekleneni veremeyince bir yıllığına Liverpool’a kiralandı. Ancak Nuri’nin İngiltere kariyeri de pek parlak geçmedi ve 2014 yılında eski Dortmund’a dönerek yeniden sözleşme imzaladı. Ana dili olan Türkçe’nin yanı sıra Almanca, Flamanca ve İngilizce bilen Nuri Şahin, 2007 tarihinde Tuğba Şahin ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

72

Boyu

1.80 m veya 180 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap