Tardu Flordun – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Tardu Flordun

Doğum Tarihi

25 Mayıs 1972 (Yaş 44)

Sevgilisi

Canan Ergüder (Ayrıldı)

Güneş Burcu

İkizler

tardu-flordun-nereli
Tardu Flordun

Doğum Yeri (Nereli)

Ankara / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tardu Flordun 1972 yılının Mayıs ayında eski sinema sanatçısı Macit Flordun’un oğlu olarak Ankara’da doğdu. Üniversite yıllarında kendisine ”Pıtı” lakabı takıldı ve tiyatro bölümünü bitirdikten hemen sonra oyunculuk kariyerine atıldı. Babasının da büyük desteğiyle sinema sektörüne giriş yaparak ”Mektup” filmiyle oyunculuğa başladı. Bu yıllarda birkaç tane daha düşük bütçeli televizyon dizilerinde rol alarak mesleğine devam etti.

2010 yılında ”Parmaklıklar Ardında” dizisine sonradan dahil oldu ve canlandırdığı Doktor Metin karakteriyle kendini daha geniş kitlelere tanıttı. Ancak üç bölüm oynadıktan sonra sürpriz bir şekilde diziden ayrıldı. 2014 yılındaysa Ozan Açıktan’ın yazıp yönettiği ”Silsile” adlı sinema filminde Nehir Erdoğan ile birlikte başrol oynadı. 2006’da karıştığı kavga olayı sonrası yaklaşık 30 gün hapis yatan Tardu Flordun, bir dönem ünlü oyuncu Canan Ergüder ile de aşk yaşadı.

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

76

Boyu

1.81 m veya 181 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap