Arzu Yanardağ Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Arzu Yanardağ Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
Arzu Yanardağ

Arzu Yanardağ, Türk televizyon, sinema ve tiyatro dünyasının tanınmış isimlerindendir. Güzel görünümü, cariye saçı ile bilinen karakteristik saç modeli ve oyunculuk yeteneğiyle uzun yıllardır ekranda ve sahnede varlığını sürdürmektedir. Arzu Yanardağ, özellikle 2000’lerin başında yer aldığı televizyon projeleriyle hafızalarda yer etmiştir.

? Özellik Bilgi
Tam Adı ? Arzu Yanardağ
Doğum Yeri ?️ İzmir, Türkiye
Doğum Tarihi ? 10 Ağustos 1977
Yaşı ? 46 yaşında (2023 itibariyle)
Boyu ? 1.70 metre
Kilosu ⚖️ Tahmini 58 kilogram
Göz Rengi ?️ Mavi
Saç Rengi ?‍♀️ Sarı
Meslek ? Oyuncu, Sunucu
Medeni Durumu ❤️ Bilinmiyor
Eğitim ? Hacettepe Üniversitesi – Ankara Devlet Konservatuvarı
Ayakkabı Numarası ? Tahmini 38
Serveti ? Bilinmiyor

Biyografi ?

Arzu Yanardağ, 10 Ağustos 1977 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Çocukluk ve gençlik yıllarını İzmir’de geçiren Yanardağ, oyunculuk kariyerine adım atmadan önce modellik yapmıştır. Ardından Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimi almıştır.

Kariyerine ilk adımlarını atmasının ardından birçok dizi ve filmde rol alan Arzu Yanardağ, “Bir İstanbul Masalı”, “İyi Aile Robotu” ve “Zehirli Çiçek” gibi projelerde performansıyla dikkat çekmiştir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra sunuculuk yaparak televizyon programlarına da imza atan Yanardağ, “Şans Kapıyı Kırınca” gibi projelerde yer almıştır. Oyunculuğu kadar sunuculuğuyla da başarılı bir grafik çizen Arzu, izleyiciler tarafından oldukça sevilmiştir.

Yanardağ’ın doğal oyunculuğu, sahne karizması ve enerjik tavırları, onun televizyon ve sinema dünyasında uzun yıllardır var olmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra Arzu Yanardağ, kendi yaşam tarzı ve sporla ilgili yaklaşımlarıyla da dikkat çekmektedir.

Soru Cevap ?️

Arzu Yanardağ hangi şehirde doğmuştur?
Arzu Yanardağ, İzmir’de doğmuştur.

Arzu Yanardağ hangi konservatuarda eğitim almıştır?
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim almıştır.

Arzu Yanardağ’ın dikkat çektiği projelerden biri nedir?
“Bir İstanbul Masalı” Arzu Yanardağ’ın dikkat çektiği projelerden biridir.


Arzu Yanardağ, hem oyunculuk hem de sunuculuk kariyeriyle Türk televizyon dünyasının sevilen isimlerinden biridir. Oyunculuk yeteneği, enerjisi ve güzelliğiyle birçok projede başarılı performanslara imza atmıştır.