Çiğdem Tunç – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Çiğdem Tunç

Doğum Tarihi

28 Haziran 1963 (Yaş 53)

Sevgilisi

Hulki Mengü (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Yengeç

cigdem-tunc-nereli
Çiğdem Tunç

Doğum Yeri (Nereli)

Kadıköy / İstanbul

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Çiğdem Tunç 1963 yılının Haziran ayında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. Kız lisesinden mezun olduktan sonra iletişim fakültesinde öğrenim gördü. Henüz 15 yaşındayken balerinlik yaparak sanat kariyerine atıldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra birçok müzikalde ve dizide yer alarak ekranlara çıktı. İlk zamanlar oynadığı düşük bütçeli dizilerde genellikle ufak roller alabildi.

1993 yılında ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile beraber ”Biz İkimiz” adını verdikleri kendi albümlerini piyasaya çıkardılar. Bir süre Erbil ile çalışmaya devam etti ve ikili 90’lı yıllarda sürekli birlikte çalışarak bu yıllara damgasını vurdu. 1995 yılındaysa ünlü fotoğraf sanatçısı Hulki Mengü ile evlendi. Ancak yaklaşık 12 yıllık birlikteliğin ardından ikili 2007 tarihinde ayrıldı. Hala Tümay Özokur’un ajansında çalışmaya devam eden Çiğdem Tunç, bugüne kadar genellikle sunuculuk kariyeriyle ön plana çıktı.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

61

Boyu

1.67 m veya 167 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap