Eda Özerkan – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Eda Özerkan

Doğum Tarihi

11 Mart 1984 (Yaş 32)

Sevgilisi

Timur Acar

Güneş Burcu

Balık

eda-ozerkan-nereli
Eda Özerkan

Doğum Yeri (Nereli)

Adana / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Eda Özerkan 1984 yılının Mart ayında polis memuru bir babanın kızı olarak Adana’da doğdu. Liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra ünlü iş kadını Neşe Erberk’in ajansında model olarak çalışmaya başladı. Düzgün fiziği sayesinde reklam filmlerinde ve müzik kliplerinde de ufak roller alarak ekranlara çıktı. Kral Tv’de bir süre VJ olarak çalıştıktan sonra kariyerinde hızlı bir çıkış yakaladı.

2004 yılında Cennet Mahallesi dizisine konuk oyuncu olarak katıldı ve oyunculuk alanındaki başarılı performansıyla yapımcılarında ilgisini çekti. 2008 yılında Talip Karamahmutoğlu’nun senaryosunu yazıp yönettiği ”Girdap” filminde Zeynep karakterini canlandırdı. Aynı yıl başrol de Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’in bulduğu reyting rekorları kıran ”Aşk-ı Memnu” dizisinde oynadı. Şarkıcı Tarkan’ın ”Dudu” klibinde de yer alan Eda Özerkan, 2014 yılında yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği ”Survivor” yarışmasına da katıldı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

63

Boyu

1.76 m veya 176 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap