Hugh Grant – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Hugh John Mungo Grant

Doğum Tarihi

9 Eylül 1960 (Yaş 56)

Sevgilisi

Elisabet Eberstein

Güneş Burcu

Başak

Hugh Grant

Doğum Yeri (Nereli)

Londra / Birleşik Krallık

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Hugh Grant 9 Eylül 1960 tarihinde ailesinin ilk çocuğu olarak başkent Londra’da doğdu. Oxford Üniversitesi’nde okuduğu sırada ”Privileged ” filminde rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 25 yaşındayken ”Jenny’s War” dizisinde Peter karakterini canlandırdı ve dört bölümlük bu mini dizinin tüm bölümlerinde oynadı. İngiltere’de asıl çıkışını ise 1987 yılında oynadığı ”Beyaz Yaramazlık” yaptı.

80’li yılların sonuna doğru ABD’li yapımcılarında dikkatini çekerek Hollywood sinemasında kendine yer buldu. 1995 yılındaysa Marie Thompson isimli bir hayat kadınıyla arabada uygunsuz bir şekilde yakalanınca 1180 dolarlık cezaya çarptırıldı. Bu olay bir süre kariyerinde düşüşe neden oldu ve yaklaşık üç yıl ekranlara uzak kaldı. 1999 yılında Julia Roberts ile beraber başrol oyunculuğunu paylaştığı ”Aşk Engel Tanımaz” adlı romantik komedi türündeki film sayesinde bir anda dünya çapında tanındı. Bugüne kadar oyunculuk kariyerinde birçok sinema ödülünün de sahibi olan Hugh Grant, 2000’lerin başında ünlü oyuncu Sandra Bullock ile kısa bir süre aşk yaşadı.

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

54

Boyu

1.80 m veya 180 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap