İbrahim Saraçoğlu – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

İbrahim Saraçoğlu

Doğum Tarihi

11 Nisan 1949 (Yaş 67)

Eşi

Arzu Acay (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Koç

ibrahim-saracoglu-nereli
İbrahim Saraçoğlu

Doğum Yeri (Nereli)

Mersin / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Aslen Safranbolulu olan İbrahim Saraçoğlu, 11 Nisan 1949’da Mersin’de doğdu. İlkokula doğduğu şehir olan Mersin’de başladı ve lise eğitime İstanbul’da devam etti. 38 yaşındayken Doçent oldu ve birkaç yıl sonraysa profesörlüğe yükseldi. Profesör olduktan sonra bitki özlerinin insan sağlığına etkileri üzerine birçok farklı çalışma yaptı. 1987 yılındaysa AVL Araştırma Merkezi’nde yönetici ve aynı zamanda araştırmacı olarak görev aldı.

1999 yılında ilk kez ekran karşısına çıkarak brokoli kürü tarifini verdi ve bu kürün faydalarını izleyiciyle paylaştı. Bir süre Avusturya’da yaşadıktan sonra 2001’de tekrar Türkiye’ye dönerek uzmanlık alanı olan bitkiler üzerine kitaplar yazmaya başladı. Özellikle 2008 yılında piyasaya sürdüğü ”Tıbbi Bitkiler Rehberi” kitabı okuyucular tarafından büyük ilgi gördü. Yaklaşık 200’e yakın patentin sahibi olan İbrahim Saraçoğlu, 1995 tarihinde Arzu Acay ile evlendi ve geçtiğimiz yıllarda eşinden ayrıldı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

89

Boyu

1.76 m veya 176 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap