Mel Gibson – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Mel Gerard Gibson

Doğum Tarihi

3 Ocak 1956 (Yaş 60)

Sevgilisi

Nadia Lanfranconi

Güneş Burcu

Oğlak

mel-gibson-nereli
Mel Gibson

Doğum Yeri (Nereli)

Kaliforniya / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Mel Gibson 11 çocuğu bulunan kalabalık bir ailenin oğlu olarak 3 Ocak 1956 tarihinde New York’da doğdu. Ortaokul yıllarında ailesi geçim sıkıntısı yaşıyordu ve bu kadar çocuğu okutmak anne-babasını bir hayli zorluyordu. Ancak babası bir gün çalıştığı tren istasyonunda iş kazası yaşayınca yüklü miktarda tazminat aldı ve aile ekonomisini bir anda rahatlattı. Eğitimini Avustralya’da tamamladıktan sonra ablasının yardımıyla oyunculuğa adım attı.

Henüz 20 yaşındayken ”The Sullivans” dizisinde rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Oyunculukla yeni tanışmasına rağmen kendisine sürekli başrol teklifleri geldi ve genç yaşta büyük ün yakaladı. 1995 yılında Oscar dahil birçok ödülünün sahibi olan ”Cesur Yürek” filminin hem yönetmenliğini yaptı hemde başrol oynadı. Özellikle 90’lara damgasını vuran ve oyunculuğu kadar yönetmenlik kariyeriyle de büyük beğeni toplayan Mel Gibson, 2000 yılında gösterime giren ”Tavuklar Firarda” filminde seslendirmede yaptı.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

75

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap